top of page

In Memoriam 983 Einar Jørgensen

Medlem 983 Einar Jørgensen la ned vandringsstaven den 20. november 2023.



Han ble 93 år gammel. Einar ble medlem av Travellers’ Club i 1984 og hadde 527 Reidar Nesseie og 946 Erling Friis Thofte som faddere.

Einar var en beskjeden mann, som ikke gjorde så mye ut av seg i Cluben, men han var veldig glad i Cluben sin, og trivdes godt på våre klubbkvelder.

Einar var et medlem det sto stor respekt av når man lærte ham å kjenne. Han var kunstsmed, et fag han mestret i den grad at hans arbeider var etterspurt i flere nordiske kongehus. En av våre «gamlekarer» har nå lagt ned vandringsstaven, og han vil bli savnet. Vi lyser fred over Einar Jørgensens minne.

Einar bisettes i «Kongsdelene kirke» Kongsdelveien 22, 3475 Sætre, fredag 1. desember klokken 11.00. Vi håper mange Trampbrødre møter opp for å gi Einar et siste farvel.

38 visninger0 kommentarer

Siste innlegg

Se alle

Comments


bottom of page